tracking

Potřebujete opravit skřípající dveře? Na opravu vám stačí těchto pět kroků!

Může být docela frustrující slyšet skřípání dveří po celém domě, navíc pokaždé, když kdokoliv otevře dveře do pokoje, aby si jen něco vzal. Dobrou zprávou je, že není tak těžké skřípající dveře opravit.

K tomuto problému dochází, když jsou všechny nebo jeden z dveřních závěsů špatně namazány nebo nebyly promazány dlouhou dobu. Dalším častým důvodem je to, že nečistoty ulpívají na použitém mazivu, a proto se z něj stává mastnota.

Dnes vám v pěti jednoduchých krocích ukážeme, jak problém vyřešit vlastními silami.

Věci, které budete potřebovat

Krok 1: Vyhledejte problém u skřípajících dveří

Vždy je důležité lokalizovat problém předtím, než se pustíte do jeho řešení. Pokud nevíte, v čem je problém, jak ho potom můžete opravit?

Musíte vědět, který ze tří závěsů na dveřích vydává skřípavý zvuk. Najít to je jednoduché. Přibližte ucho do blízkosti každého ze závěsů u problematických dveří a poté požádejte někoho, aby dveřmi pomalu pohnul.

Tímto způsobem budete přesně vědět, který ze závěsů má problém, nebo zda je problém u všech závěsů.

problém u skřípajících dveří

Krok 2: Odstraňte nečistoty ze skřípajících dveří

Vezměte čistý kus látky a otřete viditelné části závěsů, abyste odstranili prach z vnějšího povrchu. To je důležité, protože nechcete, aby do závěsu vnikl prach a vše ještě zhoršil.

Buďte při práci opatrní, protože dveře mohou být těžké.

Odstranění nečistoty ze skřípajících dveří

Krok 3: Odstraňte špínu ze skřípajících dveří

Mastnota se vytváří, když se dostane prach na dříve nanesené mazivo v závěsech. Jeho odstraněním usnadníte namazání závěsů a tím opravíte skřípající dveře.

Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je nastříkat dostatečné množství víceúčelového přípravku WD-40 Multi-Use-Product na závěsy dveří. Tento přípravek má vynikající penetrační schopnosti, které čistí špínu z vnějšku. Kromě toho také odstraní špínu ze všech skrytých částí závěsů.

Stačí vzít starý hadr a zachytit jím odkapávající přípravek a použít červenou trysku pro přesnou aplikaci, aby se přípravek nedostal na okolní povrchy.

Odstranění špíny ze skřípajících dveří

Krok 4: Skřípající dveře nyní namažte

Jakmile jste si jisti, že závěsy jsou čisté, musíte je znovu namazat. Víceúčelový přípravek WD-40 Multi-Use-Product funguje také jako úžasný mazací prostředek a udržuje předměty namazané po dlouhou dobu.

Skřípající dveře namažte

Závěr

Posledním krokem celého procesu je vyzkoušení, zda oprava zafungovala. Zkouška vám také řekne, zda nevydávají skřípavý zvuk i další závěsy.

Související Poradna

Kontaktujte nás

AutoMax Group s.r.o. K Hájům 1233/2 155 00 Praha 5, Česká Republika www.automax-group.com/cz

© 2020 WD-40 Company