tracking

Jak umýt auto – 6 kroků pro čištění auta

Čištění auta vypadá jako pořádná fuška, ale s naším praktickým návodem to nebude tak zlé. Dávat auto čistit každý měsíc může být velmi drahé, takže to rozhodně neděláme každý měsíc. Představte si všechny ty nečistoty, které se hromadí na vašem autě, a které mimochodem nevidíte, jak ničí jeho krásu. Chcete-li tedy udržet své auto ve výborném stavu, postupujte podle našeho návodu. Vždy se však řiďte pokyny pro produkty, které se rozhodnete použít.

Tento návod Vám jistě pomůže k tomu, abyste měli auto vždy krásně čisté.

Věci, které budete potřebovat

  • Vysokotlaká myčka a dostatek vody

  • Šampon na auto a měkká mycí rukavice

  • Hadřík z jelenice nebo podobný pro vysušení auta

  • Leštěnka na auto a leštící pad (volitelné) k odstranění lehkých škrábanců

  • Aplikátor automobilového vosku a pěny

  • Čistič oken a hadřík

  • Víceúčelový přípravek WD-40 Multi-Use-Product

Krok 1: Vůz umyjte vysokotlakým čističem

Jednou z největších chyb, kterou většina lidí dělá při čištění automobilu, je to, že k mytí auta používají prostředek na mytí nádobí nebo saponát. I když tyto produkty mohou nečistoty odstranit, odstraňují také vosk a zanechávají lak náchylný ke rzi. Použijte proto nějaký šampon na automobily a pěnu roztírejte jemnou mycí rukavicí. Místo oplachování kyblíkem vody použijte vysokotlakou myčku, protože ta pomůže z povrchu odstranit odolné nečistoty. Nezapomeňte řádně vyčistit kola, protože se na nich nachází velké množství nečistot.

Jak umýt auto - 6 kroků pro čištění auta

Krok 2: Vůz vysušte

Až budete s čistotou vašeho vozu spokojeni, otřete jej jelenicí nebo podobným hadříkem, aby na povrchu nezůstaly skvrny od vody.

Jak umýt auto - 6 kroků pro čištění auta

Krok 3: Vůz vyleštěte

Leštění je zcela odlišné od voskování. Přestože je tento krok volitelný, může odstranit lehčí škrábance z povrchu automobilu. Naneste trochu leštěnky na pad a ošetřete celý vůz, dokud jej nezbavíte škrábanců.

Jak umýt auto - 6 kroků pro čištění auta

Krok 4: Vůz navoskujte pro ochranu laku

Čištění vozu není kompletní bez navoskování. Voskování chrání auto před UV paprsky a zabraňuje vyblednutí. Chrání také lak automobilu před ptačím trusem. Naneste malé množství vosku na pěnový aplikátor a rozetřete jej kruhovými pohyby. Existují dva typy vosků – jeden, který dodává lesk světlým lakům a druhý, který dodává lesk ostatním barvám. V závislosti na barvě laku vašeho auta si tedy můžete vybrat.

Jak umýt auto - 6 kroků pro čištění auta

Krok 5: Vyčistěte okna

Po umytí skla mýdlovou vodou a setření přebytečné vlhkosti na něj nastříkejte trochu čističe na sklo a vydrhněte jej, jednak aby se odstranily nečistoty a také pro dodání lesku. Nezapomeňte stáhnout okénka a vyčistit také horní část skla.

Jak umýt auto - 6 kroků pro čištění auta

Krok 6: Namazání víceúčelovým přípravkem WD-40 Multi-Use-Product

Pro ochranu kovových částí automobilu před rzí použijte víceúčelový přípravek WD-40 Multi-Use-Product. Stačí jen nastříkat trochu přípravku na oblasti, které chcete ochránit. Dávejte přitom pozor na kapání přípravku, proto mějte vždy připraven po ruce hadřík. Pokud si nejste jisti ohledně nanášení přípravku na určité povrchy, vždy se před aplikací nejprve poraďte s výrobcem. Přípravek nikdy nestříkejte na pneumatiky, protože by došlo ke ztrátě přilnavosti.

Jak umýt auto - 6 kroků pro čištění auta

Další tipy

Jednou z dalších věcí, na které si lidé stěžují, je obtížné odstraňování nálepek z čelního skla. Žádné starosti, protože víceúčelový přípravek WD-40 Multi-Use-Product je umí odstranit! Jednoduše přípravek nastříkejte na nálepku a trpělivě vyčkejte. Mazivo uvolní nálepku a můžete ji snadno odstranit plastovou stěrkou.

Takže tady to máte . . . šest jednoduchých kroků pro čištění auta!

Více rad a tipů na našem blogu.

Navštivte web oficiálního distributora přípravku WD-40 pro Českou republiku.

Kontaktujte nás

AutoMax Group s.r.o. K Hájům 1233/2 155 00 Praha 5, Česká Republika www.automax-group.com/cz

© 2021 WD-40 Company