tracking

Jak vyměnit zámek na vaší poštovní schránce?

Poštovní schránka je objekt, který používáme každý den! Ať už je instalován před domem, před budovou nebo v hale u dveří, je vystaven výrazným teplotním rozdílům, dešti, sněhu, větru a nevyhnutelně se opotřebuje! Je často vyrobena z oceli, a proto podléhá oxidaci. A pokud se neopotřebuje plášť, opotřebuje se zámek. Dnes vám proto přinášíme tipy, jak udržovat zámek poštovní schránky a jak jej eventuálně vyměnit. Vyměňte zámek vaší poštovní schránky snadno a rychle.

Věci, které budete potřebovat

  • Nastavitelný klíč

  • Víceúčelový přípravek WD-40 Multi-Use Product je ideální pro uvolnění malých mechanismů

  • Nebo penetrační mazivo WD-40 Specialist Penetrant v obtížných případech zaseknutí a zadření vlivem rzi

  • Nový zámek, u kterého zkontrolujte kompatibilitu s aktuální poštovní schránkou

Krok 1: INSTALACE A MECHANISMUS ZÁMKU

Připravte se na výměnu zámku poštovní schránky!! Nejprve demontujte dvířka poštovní schránky. Práci provádějte ideálně v dílně a schránku upevněnte na pracovním stole nebo na jakémkoliv jiném stabilním místě.

Uvidíte, že mechanismus zámku je tvořen vidlicí, která zámek obklopuje, aby se zabránilo jeho pohybu. Připíná se kolem zámku. Pak uvidíte matici, která blokuje mechanismus, stejně jako západku, která se otáčí. Většina zámků se skládá z těchto částí, protože jsou standardizovány.

Před výměnou starého zámku jej musíme rozebrat. Matice je často zaseknutá a západka nebývá v dobrém stavu.

WD-40 - Instalace pštovní schránky a mechanismus zámku

Krok 2: ODŠROUBUJTE MATICI, KTERÁ DRŽÍ MECHANISMUS VE DVÍŘKÁCH

Pokud matici nelze odšroubovat a vykazuje známky rzi a zaseknutí, nepovolujte ji silou, ale nastříkejte na ni trochu víceúčelového přípravku WD-40 Multi-Use-Product nebo ještě lépe trochu přípravku WD-40 Specialist Super Dripping.

Pokud jsou díly rzí téměř srostlé dohromady, musí přípravek proniknout do všech zaseknutých oblastí, aby se mechanismus uvolnil. Před dalším pokusem o polovení počkejte několik minut. Pokud matice nepůjde povolit ani  po 3 nebo 4 nástřicích přípravku, zkuste vložit mezi zámek a matici šroubovák. V případě, že to také nezafunguje, posledním řešením a odříznout zámek pilou!

WD-40 - Zámek na dveřích

Krok 3: VYJMĚTE STARÝ ZÁMEK A VLOŽTE NOVÝ

Jakmile je matice odstraněna, vyjměte západku. Potom vyjměte vidlici blokující zámek na dveřích, aby bylo možné vyjmout celý zámek.

Nakonec zámek celý vyjměte ze schránky. Využijte této demontáže k vyčištění vnitřku poštovní schránky. Pak musíte nainstalovat nový zámek a je to. Chcete-li nainstalovat nový zámek, postupujte v opačném pořadí než jste prováděli demontáž!

Krok 4: OCHRANA POŠTOVNÍ SCHRÁNKY

Nyní, když víte, jak vyměnit zámek poštovní schránky, je nutné schránku ochránit! Za tímto účelem vám poskytneme několik tipů pro údržbu zámku a poštovní schránky obecně.

Nejprve, pokud je rám a tělo poštovní schránky z oceli, můžete na ni nastříkat víceúčelový přípravek WD-40 Multi-Use-Product, abyste ji ochránili před korozí. Otřete ji hadříkem z mikrovlákna, aby získala mladistvý vzhled!

WD-40 - Ochrana poštovní schránky

Krok 5: ÚDRŽBA ZÁMKU POŠTOVNÍ SCHRÁNKY

Nakonec doporučujeme nastříkat víceúčelový přípravek WD-40 Multi-Use-Product přímo do zamykacího mechanismu. Přípravek pronikne kapilárním způsobem do všech mikro-mechanismů zámků a zajistí pohyblivost součástí při trvalé ochraně před rzí.

WD-40 - Údržba poštovní schránky

Závěr

Poštovní schránka vám poděkuje za tuto rychlou a snadnou opravu a údržbu zámku!

Neváhejte se podělit o své vlastní tipy na údržbu poštovní schránky: @originalwd40_czech 🇨🇿 | #WD40czech #WD40 #sprej #univerzalnipripravek #ochrana #UseOftheDay #WD40Wins #WD40Works #FixTheWorld #DIY #StayHomeandDIY #StayHomeandGarden #zustanmedoma

Další informace zjistíte na našem webu automax-group.com.

Související články

Kontaktujte nás

AutoMax Group s.r.o. K Hájům 1233/2 155 00 Praha 5, Česká Republika www.automax-group.com/cz

© 2020 WD-40 Company