tracking

Jak vyčistit motorovou pilu: Péče o motorovou pilu a její údržba

Pokud chcete prodloužit životnost vaší motorové pily, musíte zajistit, aby vždy pracovala v co nejlepším provozním stavu. Jak na čištění motorové pily? Budete muset provést všeobecnou péči a údržbu, abyste řetězovou pilu vyčistili:

  1. Před každým použitím zkontrolujte hladinu oleje pro mazání řetězu
  2. Udržujte řetěz ostrý pro efektivnější výsledky práce a pro zabránění zpětným rázům
  3. Po každém použití odstraňte z motorové pily zbytky dřeva

Při manipulaci s ostrými předměty buďte vždy opatrní a noste nezbytný ochranný oděv. Pokud se domníváte, že si tuto práci nezvládnete sami, nedělejte ji!

Věci, které budete potřebovat

Krok 1: Nabroušení řetězu motorové pily

Chcete-li nabrousit řezné zuby motorové pily, musíte nejprve řetězovou pilu bezpečně upevnit do držáku. Jakmile je to hotové, pokračujte a aktivujte brzdu řetězu a začněte brousit řezné zuby řetězu. Přitom se ujistěte, že ukazatel měrky na měření výšky má šipky směřující ke špičce lišty řetězové pily.

Nyní začněte s pilováním v pravém úhlu k vodící liště řetězové pily. Pokračujte s pilováním všech řezných zubů tlačnými a plynulými pohyby. Až budete hotovi, můžete motorovou pilu otočit a začít na druhé straně.

Nabroušení řetězu motorové pily

Krok 2: Řetězovou pilu vyčistěte

Toto je další velmi důležitá součást procesu údržby řetězové pily. Mezi specifické části tohoto procesu, které vyžadují zvláštní pozornost, patří lokalizace západky krytu a následné odstranění krytu. Jakmile tak učiníte, začněte čistit pás brzdy řetězu. Můžete také vyčistit lištu řetězové pily pomocí tenkého kusu kovu nebo dřeva tak, že vydloubnete všechny nečistoty uvízlé uvnitř řetězu.

Najděte kryt válce a odstraňte jej

Po jeho vyjmutí můžete vyčistit vzduchový filtr a vyčistit chladicí žebra od všech zbytků, které jsou vidět. Nakonec můžete zkontrolovat lopatky setrvačníku, zda v něm nejsou přítomny nějaké nečistoty, které mohou způsobit ucpání vzduchu, který ochlazuje motor řetězové pily. Případné nečistoty odstraňte.

Řetězovou pilu vyčistěte

Krok 3: Mazání řetězu řetězové pily pomocí přípravku WD-40

Řetěz vaší motorové pily bude samozřejmě nutné dobře naolejovat, aby dokonale fungoval. Použijte víceúčelový přípravek WD-40 Multi-Use-Product. WD-40 funguje skvěle jak pro prevenci rzi, tak pro mazání. Kromě toho také brání nahromadění některých kontaminantů, které jsou nevyhnutelné při každém použití.

Už je hotovo?

Takže kolegové dřevorubci, je hotovo. Vaše motorová pila je dobře naolejovaná a nabroušená pro váš další projekt. Nyní je potřeba motorovou pilu jen pravidelně čistit a udržovat pro dlouhodobý a efektivní provoz tohoto důležitého motorového nářadí. Pokud není proveden správný proces údržby, budete pravděpodobně muset brzy absolvovat drahou výměnu.

Mazání řetězu řetězové pily pomocí přípravku WD-40

Závěr

Je extrémně důležité vždy udržovat řetězovou pilu čistou, jinak by to mohlo ovlivnit výkon řetězu a také to, jak bezpečná je pila při použití. Tato příručka by vás měla naučit, jak snadno udržet řetěz čistý a připravený k použití!

Navštivte web oficiálního distributora přípravku WD-40 pro Českou republiku.

Související články

Kontaktujte nás

AutoMax Group s.r.o. K Hájům 1233/2 155 00 Praha 5, Česká Republika www.automax-group.com/cz

© 2021 WD-40 Company