tracking

Jak vyčistím interiér automobilu? Průvodce

Čištění vnitřku automobilu je stejně důležité jako čištění vnějšího prostoru. Ve skutečnosti je výhodné udržovat vnitřní prostor v čistotě, aby se (1) zabránilo hromadění mikrobů a prachu, (2) aby nedošlo k poškození automobilu, zejména při dalším prodeji, a (3) abyste si užili svou cestu komfortně. Vyčistit interiér automobilu můžete doma. Potřebné vybavení lze snadno najít doma nebo v obchodě za dostupné ceny. Pokud to není možné provést u vás doma, zajeďte si na benzinovou stanici, kde jsou k dispozici vysavače. Jak na čistý interiér automobilu?

V ideálním případě zvažte čištění interiéru vozu alespoň jednou za měsíc (i včetně exteriéru). Vaše auto bude dýchat čistotou a budete na něj pyšní!

Pojďme tedy vaše auto rozmazlit!

Věci, které budete potřebovat

 • Vysavač

 • Jedlá soda (volitelně) na koberce

 • Alkohol nebo odstraňovač skvrn z textilu, k vyčištění skvrn z textilních sedaček

  • Speciální přípravek na kůži, pokud jsou vaše sedadla vyrobena z kůže
 • Mikrovláknové utěrky

 • Víceúčelový přípravek WD-40 Multi Use Product pro automobilové plasty

 • Čistič skla na čelní sklo a okna

 • Silikonové mazivo pro dveřní gumová těsnění

 • Rukavice pro zamezení přímého kontaktu s přípravky

Krok 1: VYSÁTÍ VOZU

Prvním krokem k vyčištění interiéru automobilu je nejprve vysát všechny nečistoty a prach. Nezapomeňte vysát mezi sedadly, odstranit koberečky a vysát je, dále vysát kufr a prostor pod řadící pákou. Použijte různé nástavce vysavače k dosažení i do těžko přístupných míst.

Vysátí vozu

Krok 2: VYČIŠTĚNÍ SEDAČEK

Po vysátí odstraňte viditelné skvrny na látkových nebo kožených sedadlech, ale také na kobercích a/nebo koberečcích. K tomu použijte vždy speciální přípravek určený pro dané povrchy:

 • Speciální kožený přípravek pro čištění kožených sedadel.• Odstraňovač skvrn z koberců a tkanin nebo praktické výrobky pro domácnost, jako je domácí alkohol.• Jedlá soda (která se nanese na koberce po dobu 24 hodin) čistí a dezinfikuje.
VYČIŠTĚNÍ SEDAČEK

Krok 3: VYČIŠTĚNÍ PALUBNÍ DESKY

Čištění interiéru automobilu vyžaduje také řádné vyčištění palubní desky. Jednoduše otřete povrch hadříkem z mikrovlákna, nezapomeňte na výdechy ventilace. K renovaci plastů palubní desky použijte víceúčelový přípravek WD-40 Multi-Use-Product a hadřík. Přípravek nastříkejte na povrch a setřete hadříkem. Kromě vyčištění plastů bude mít přístrojová deska také pěkný vzhled!

VYČIŠTĚNÍ PALUBNÍ DESKY

Krok 4: VYČIŠTĚNÍ DVEŘNÍCH VÝPLNÍ

Podobně je to u výplní dveří, setřete z nich prach hadříkem a obnovte plasty pomocí víceúčelového přípravku WD-40 Multi-Use-Product. U těsnění dveří je také dobré je ochránit pomocí silikonového maziva WD-40 Specialist Silicone Lubricant, aby se zabránilo předčasnému opotřebení a/nebo prasknutí těsnění.

VYČIŠTĚNÍ DVEŘNÍCH VÝPLNÍ

Krok 5: VYČIŠTĚNÍ ČELNÍHO SKLA A OKEN

Čištění interiéru automobilu zakončete vyčištěním skleněných povrchů (předních a zadních skel a bočních oken). K tomu stačí použít čistič skla a hadřík z mikrovlákna.

VYČIŠTĚNÍ ČELNÍHO SKLA A OKEN

Závěr

Nakonec dbejte na nutnost udržovat vnitřní mechanismy automobilu! Čas od času můžete namazat kolejnice sedadel svého automobilu i mechanismus zamykání dveří pomocí bílé lithiové vazelíny WD-40 Specialist White Lithium Grease.

Navštivte web oficiálního distributora přípravku WD-40 pro Českou republiku.

Související články

Kontaktujte nás

AutoMax Group s.r.o. K Hájům 1233/2 155 00 Praha 5, Česká Republika www.automax-group.com/cz

© 2020 WD-40 Company