tracking

Jak opravit kufr na kolečkách?

Oprava kufru – Pokud cestujete často, víte, že cestovní kufry jsou velmi drahé. Proto je nutné se o to starat, aby se prodloužila jejich životnost! Bohužel se kolečka i tělo kufru při jízdě po cestě nebo při necitlivém zacházení například na letišti mohou poškodit. Dnes vám přinášíme 4 tipy, jak takový kufr opravit a prodloužit tak jeho životnost:

 1. Opravte promáčkliny na kufru
 2. Opravte kolečka
 3. Opravte teleskopickou rukojeť

Věci, které budete potřebovat

 • Vysoušeč vlasů, k opravě důlků na kufru

 • Dřevěný blok a kladivo (volitelně), pokud trik s vysoušečem vlasů nefunguje

 • Silikonové mazivo WD-40 Specialist Silicone Lubricant, určené k mazání plastových a gumových prvků a koleček

 • Šroubovák, pokud bude nutné rozebrat kolečka

Krok 1: OPRAVTE PROMÁČKLINY NA KUFRU

Tvrdé kufry (často plastové) se občas promáčknou díky hrubé manipulaci v dopravních prostředcích (letadlo, vlak, auto atd.). Máme pro vás snadný trik, jak promáčkliny odstranit:

 1. Otevřete kufr.
 2. Použijte vysoušeč vlasů a ohřejte zevnitř promáčklou oblast tak, že budete vysoušečem pohybovat tam a zpět po ošetřovaném povrchu, abyste zabránili vzniku horkých míst.
 3. Sušte deset minut.
 4. Promáčklina by se měla být schopna teplem vrátit do původního tvaru. Pokud promáčkliny přetrvávají, opravte kufr kouskem dřeva a kladivem. Jemně poklepejte kladivem na dřevěný blok zevnitř kufru. Promáčklina by se měla snadno vrátit do původního tvaru. Přijměte však veškerá nezbytná opatření, aby nedošlo k dalšímu poškození kufru. Buďte pečliví a trpěliví.
Jak opravit kufr na kolečkách

Krok 2: OPRAVTE KOLEČKA KUFRU

Před demontáží se pokuste nejprve kolečka vyčistit a namazat!

 1. Nejprve vysajte všechny nečistoty a prach z koleček kufru.
 2. Poté vyčistěte kolečka trochou mýdlové vody a houbou.
 3. Vysušte kolečka.
 4. Poté mechanismus namažte silikonovým mazivem WD-40 Specialist Silicone Lubricant, což je ideální přípravek pro plastové a gumové díly.
Jak opravit kufr na kolečkách

Krok 3: KOLEČKA DEMONTUJTE, POKUD JEN NAMAZÁNÍ NESTAČÍ

Vyjměte kolečka:

 1. Odšroubujte kolečka zevnitř kufru.
 2. Potom uvolněte kolečko včetně jeho držák zevnitř kufru.
 3. Pokud je kolečko poškozené, vyjměte kolečko z držáku a vyměňte je za nové.
 4. Pokud je vaše kolo neporušené, ale stále zaseknuté, vyjměte jej z držáku a zjistěte příčinu zaseknutí. Možná bude stačit jen namazat ložisko! V takovém případě použijte vhodné mazivo, jako je například bílá lithiová vazelína WD-40 Specialist White Lithium Grease.

Krok 4: NAMAŽTE RUKOJEŤ

Poslední dnešní tip na opravu kufru se týká teleskopické rukojeti. Rovněž má sklon se snadno zaseknout. Abyste zaseknutí zabránili, stačí nastříkat mazivo dovnitř teleskopických tyčí, vhodný je například víceúčelový přípravek WD-40 Multi-Use-Product nebo silikonové mazivo WD-40 Specialist Silicone Lubricant.

Jak opravit kufr na kolečkách

Závěr

Nyní jste opět připraveni na nové cesty, na kterých bude Váš kufr fungovat jako hodinky!

Nezapomeňte si také osvojit jednoduché návyky, abyste kufr nepoškodili. Například se vyhněte tahání po schodech nebo po štěrku. Kolečka se mohou nárazem snadno zdeformovat. Stejně tak nezapomeňte kufr zvedat za k tomu určenou rukojeť a ne za teleskopickou rukojeť, která je určena jen k tahání kufru.

Neváhejte se podělit o své vlastní tipy: @originalwd40_czech 🇨🇿 | #WD40czech #WD40 #sprej #univerzalnipripravek #ochrana #UseOftheDay #WD40Wins #WD40Works #FixTheWorld #DIY

Další informace zjistíte na našem webu automax-group.com.

Související články

Kontaktujte nás

AutoMax Group s.r.o. K Hájům 1233/2 155 00 Praha 5, Česká Republika www.automax-group.com/cz

© 2020 WD-40 Company