tracking

Jak odstranit rez z dlažby?

Zrezivělé předměty mohou zašpinit další povrchy, se kterými jsou v kontaktu. Například zrezivělý kovový koš může zbarvit dlažbu, na které stojí! Nebojte se, tyto rezavé skvrny lze při troše úsilí snadno odstranit. Záměrem je především zabránit tomu, aby předměty obarvily rzí venkovní dlažbu! Proto bude nutné je chránit před korozí. Klíčové kroky k odstranění rzi a prevenci před rzí si můžete přečíst v našem průvodci. Odstraňte rez z dlažby snadno a rychle.

Věci, které budete potřebovat

  • Směs citronu se solí pro neporézní dlaždice

  • Mýdlo Marseille nebo černé mýdlo pro porézní dlaždice

  • Jedlá soda a mycí prostředek pro dlažbu na terase

  • Víceúčelový přípravek WD-40 Multi-Use-Product k ochraně kovových povrchů před korozí

  • Houba a/nebo kartáč k vydrhnutí skvrn

Krok 1: ODSTRANĚNÍ RZI Z NEPORÉZNÍ DLAŽBY

Na rezavé skvrny naneste citronovou šťávu a posypte hrubou solí. Počkejte několik okamžiků v případě malých skvrn a až 1 hodinu v případě odolných skvrn. Poté otřete oblast hrubší stranou houbičky, ale povrch nepoškrábejte.

Alternativní metoda k odstranění rzi z dlažby: vytvořte pastu smícháním jedlé sody a citronu a naneste na plochu. Ponechte směs několik minut působit a vydrhněte.

WD-40 - Jak odstranit rez z dlažby

Krok 2: ODSTRANĚNÍ RZI Z PORÉZNÍ DLAŽBY

Pokud je dlažba porézní (jako cementové dlaždice, mramor nebo tomet), bude vhodnější použít neabrazivní a nekyselé výrobky. Vyhněte se tedy citronu, soli nebo octu. Mýdlo Marseille smíchejte s teplou vodou a důkladně vydrhněte  kartáčem.

konica minolta digital camera

Krok 3: ODSTRANĚNÍ RZI Z TERASY

Na venkovní prostory si vezměte kbelík a přidejte 1 litr horké vody, 3 polévkové lžíce jedlé sody a 1 polévkovou lžíci mýdla na nádobí. Naneste na terasu a umyjte ji. Rezavé skvrny zmizí.

WD-40 - Jak odstranit rez z dlažby

Krok 4: ZAMEZENÍ VZNIKU SKVRN OD RZI NA DLAŽBĚ

Po odstranění rzi z dlažby je potřeb zajistit, aby se skvrny neobjevily znovu! Nejlepším řešením je ochrana kovových předmětů před rzí. K tomu použijte víceúčelový přípravek WD-40 Multi-Use-Product: přípravek nastříkejte na celý předmět, otřete hadříkem a je to hotové! Předměty jsou nyní dobře chráněny proti rzi. Pokud je předmět venku, budete muset přípravek WD-40 aplikovat častěji než uvnitř. Vše záleží na klimatu (vlhkost, déšť, slaný vzduch…).

WD-40 - Jak odstranit rez z dlažby

Závěr

Odstranit rez z dlažby není zase tak těžké, že ano?

Objevte všechny naše další motocyklové, automobilové, kutilské návody na našem blogu.

Neváhejte se podělit o své vlastní tipy: @originalwd40_czech 🇨🇿 | #WD40czech #WD40 #sprej #univerzalnipripravek #ochrana #UseOftheDay #WD40Wins #WD40Works #FixTheWorld #DIY

Další informace zjistíte na našem webu automax-group.com.

Související články

Kontaktujte nás

AutoMax Group s.r.o. K Hájům 1233/2 155 00 Praha 5, Česká Republika www.automax-group.com/cz

© 2021 WD-40 Company