Kdo by neměl rád zlato! Pohled na zlaté šperky nenechá v klidu snad vůbec nikoho. Zejména ženy nosí zlaté šperky s velkou hrdostí a stylově. Časem může ovšem nastat situace, že Vaše zlaté šperky přestanou vypadat a zářit tak, jak tomu bylo kdysi. Neznamená to, že je načase, abyste šperk vyhodili a koupili nový – to si navíc může dovolit jen málo lidí. Znamená to, že Váš zlatý šperk vyžaduje důkladné vyčištění a vyleštění. Ale jak to udělat? Zde jsou kroky, jak zlato vyleštit.

Namočte zlato do „zázračného roztoku“

Nezáleží na tom, zda se jedná o zlatý řetízek nebo prstýnek, které potřebují vyleštit, faktem je, že budete potřebovat zázračný roztok. A co takový roztok obsahuje? Zázračný roztok obsahuje jedlou sodu, mýdlo a vodu. Ano, to je vše! Jediné, co musíte udělat, je naplnit mísu vodou a do ní přidat malé množství jedlé sody a mýdlo. Poté na pár minut ponoříte do tohoto roztoku Váš šperk a nechte roztok působit!

Drhnout, drhnout a drhnout

Jakmile měl roztok dostatek času působit na šperk, dalším krokem je očištění šperku od veškerých druhů nečistot a špíny. Pokud jde o čištění, je nutné, abyste byli extrémně opatrní, pokud jde o výběr čistícího nástroje. Proč? No, pokud zvolíte příliš tvrdý nástroj, můžete šperk zbavit nejen špíny, ale i zničit krásu zlata. Dětský zubní kartáček je pro tuto práci ideální. Při čištění je také důležité mít na paměti, že není nutné, abyste používali nadměrnou sílu nebo tlak. Jemné ruční drhnutí je nejvhodnější!

Opláchnout

Jakmile provedete důkladné a pečlivé vydrhnutí, je na čase, abyste Váš zlatý šperk opláchli a zbavili se tak veškerého přebytečného roztoku a zbytků nečistot. Doporučujeme opláchnout teplou vodou namísto vody studené, protože teplá voda má lepší účinky. Během oplachování je třeba zajistit, aby se z povrchu a rohů Vašeho zlatého šperku odstranil veškerý roztok jedlé sody. Jakmile důkladně svůj zlatý šperk opláchnete, zkontrolujte, zda tento postup přinesl dobré výsledky. Pokud nejste spokojeni, zopakujte celý postup ještě jednou.

Vysušit

Jakmile jste důkladně Váš zlatý šperk opláchli a jste spokojeni s výsledky, před dalším krokem leštění zlata je nutné vlhký zlatý šperk ještě řádně vysušit. Zní to jednoduše, že ano? Ve skutečnosti se v tomto kroku dá udělat chyba, která může způsobit poškrábání zlatého šperku. Pro vysušení bez rizika poškrábání doporučujeme použít suchý hadr. Použití papírových utěrek a papírových kapesníků se NEDOPORUČUJE vzhledem k tomu, že tyto výrobky mohou způsobit více škody než užitku. Nezapomeňte: šperk potřebujete vysušit, ne poškrábat!

Použití klenotnické utěrky

Chcete-li dokončit proces leštění Vašeho zlatého šperku, budete potřebovat klenotnickou utěrku. Klenotnickou utěrku lze snadno zakoupit v klenotnictví i supermarketech. Vše, co musíte udělat, je vzít tuto klenotnickou utěrku a jemně otřít povrch Vašeho zlatého šperku. To dodá zlatu lesk a třpyt. Také pokud si všimnete zbytků nečistot, snadno je klenotnickou utěrkou odstraníte. Zlatý šperk otřete několikrát, abyste mu dodali požadovaný lesk!

WD-40

Pokud jde o leštění zlata, je třeba věnovat zvláštní pozornost víceúčelovému spreji, který známe a milujeme, a to přípravku WD-40. Proč? Je to proto, že leštění zlata patří mezi dva tisíce způsobů použití, pro které je přípravek WD-40 znám.

Použití přípravku WD-40 pro účel leštění zlata dramaticky zjednodušuje celý proces. Přípravek WD-40 naneste rozprašovačem na čistý hadřík, aby byl přípravkem nasáklý, a poté jemně zlatý šperk otřete. A to je vše! Díky technologii WD-40 je to vše, co je nutné udělat pro vyleštění zlata.

Kromě dramatického zjednodušení je další výhodou, že použití přípravku WD-40 pro leštění zlata přináší i odstranění škrábanců. Předchozí metoda je nepochybně účinná, ale nedokáže odstranit škrábance, které na povrchu Vašeho zlatého šperku již byly. S technologií WD-40 si však můžete být jisti, že Váš zlatý šperk nebude jen vyleštěn, ale budou i méně viditelné stávající škrábance.