tracking

Jak vyčistit špinavé napájecí kabely

Elektrickým nářadím počínaje a televizory konče, běžně ignorovanými prvky většiny elektrických spotřebičů jsou napájecí kabely. Důvodem je to, že tyto napájecí šňůry jsou vždy schované v rohu místností, kde se na ně začne nabalovat poměrně hodně nánosů nečistot. Pokud napájecí kabely Vašich spotřebičů vypadají nevzhledně nebo ztratily schopnost přenášet nebo přijímat elektrickou energii, jste na správném místě. V tomto článku si přečtěte, jak na čištění špinavých napájecích kabelů, a to v pouhých 6 krocích.

Věci, které budete potřebovat

Krok 1: Obecné čištění

První věc, kterou musíte udělat, je otřít tyto napájecí šňůry suchým hadříkem, aby se odstranily všechny chlupy a prach z domácích mazlíčků spolu s veškerými volnými nečistotami. Pokud vidíte nějaké sežvýkané, praskající, loupající se nebo roztřepené napájecí kabely, měli byste je úplně vyměnit.

Jak vyčistit špinavé napájecí kabely

Krok 2: Nepoužívejte čisticí prostředky na bázi alkoholu nebo rozpouštědel

Připravte si roztok mýdla a horké vody, namočte do něj suchou houbu a začněte otírat napájecí šňůry. Houbu můžete kolem kabelu přehnout, stisknout a celý kabel protáhnout.

Jak vyčistit špinavé napájecí kabely

Krok 3: Použijte lžíce nebo špachtle

Jakmile jsou napájecí šňůry čisté, je třeba lžící nebo špachtlí odstranit zaschlé stříkance barvy z napájecích kabelů. Pokud stříkance nejdou tímto způsobem snadno dolů, k navlhčení skvrn můžete použít papírovou utěrku s horkým octem nebo citrusovým čističem. Ke změkčení nebo všech takových stříkanců barvy můžete použít i vysoušeč vlasů.

Jak vyčistit špinavé napájecí kabely

Krok 4: Pasta z vody a jedlé sody

Pokud vidíte, že Vaše původně bílé napájecí šňůry žloutnou, můžete použít směs vody s jedlou sodou a nanést na kabel starým zubním kartáčkem. Jakmile pasta začne vysychat nebo krustovat, odstraňte ji vlhkou houbou a povrch bude vybělený.

Jak vyčistit špinavé napájecí kabely

Krok 5: Použití stlačeného vzduchu

Pokud jsou zdířky napájecího kabelu ucpané špínou, nejprve použijte dřevěná páratka. Pokud to nezafunguje, stlačený vzduch bude fungovat jako kouzlo. Stlačeným vzduchem vyfoukejte špinavé zdířky napájecího kabelu a vyčistěte je.

Jak vyčistit špinavé napájecí kabely

Krok 6: Pro preventivní údržbu použijte WD-40

Jakmile jsou napájecí šňůry vyčištěny, použijte navlhčenou houbu k odstranění zbytků z jedlé sody. Poté můžete nanést trochu přípravku WD-40 na čistý hadřík a otřít napájecí šňůry, které tím získají ochranu před nečistotami a vlhkostí a také ochranu před korozí a tvorbou rzi.

Jak vyčistit špinavé napájecí kabely

Závěr

Těchto 6 kroků by Vám mělo trvat asi hodinu. Ale kolik takových napájecích kabelů ve Vašem domě potřebujete vyčistit? Preventivní údržba je proto lepší než údržba po katastrofě!

Neváhejte se podělit o své vlastní tipy: @originalwd40_czech 🇨🇿 | #WD40czech #WD40 #sprej #univerzalnipripravek #ochrana #UseOftheDay #WD40Wins #WD40Works #FixTheWorld #DIY

Další informace zjistíte na našem webu automax-group.com.

Související články

Kontaktujte nás

AutoMax Group s.r.o. K Hájům 1233/2 155 00 Praha 5, Česká Republika www.automax-group.com/cz

© 2020 WD-40 Company