tracking

Jak opravit a namazat dveře na zahradu?

Zadření dveří na zahradu může způsobit mnoho přírodních faktorů, jako je silný mráz nebo vlhký vzduch. Rez nebo plíseň, mohou zahradní dveře zcela znehybnit, pokud nejste dostatečně ostražití. A šance na zaseknuté nebo zadřené dveře ne zahradu jsou po zimní sezóně podstatně vyšší, proto je důležité takové dveře namazat, aby byla zachována jejich funkčnost. Jak mohu opravit a promazat dveře na zahradu se dozvíte v našem článku.

Jak mohu opravit a promazat dveře na zahradu?

Co věci ještě zhoršuje, je jen občasné používání dveří na zahradu v chladném období. Když se dveře příliš nepoužívají, všem těm nezvaným hostům to vyhovuje a způsobí, že se dveře zadřou nebo zaseknou. Pokud je to i Váš případ a máte doma také zadřené nebo dokonce zaseknuté dveře, které vedou na Vaši zahradu nebo dvorek, postupujte podle našeho průvodce, který Vám s tím pomůže.

• První věc, kterou musíte udělat, je odstranit veškeré nečistoty a špínu. Tlakovým vzduchem vyfoukejte všechny cizí prvky. Dveře vykartáčujte zahradním kartáčem nebo drátěnkou. Jakmile dveře takto vyčistíte, navlhčete je vodou.

• Dalším krokem je dostat se ke zrezivělým částem dveří, zejména k pantům. Naneste na ně nějaké mazivo jako je WD-40 a odstraňte rez z pantů.

A co s panty?

Většinou jsou to panty, které jsou poškozené a způsobují zadření dveří. Namažte panty a odstraňte rez, pokud je přítomna. I když se v pantech nevyskytuje rez, naneste na ně velké množství oleje nebo maziva, aby byl jejich povrch hladký a kluzký.

• Nyní zkontrolujte, zda nejsou také zaseknuté dveře. Pokud je zaseknutý i zámek, nastříkejte do něj také nějaké mazivo. Mazivo uvolní zaseknuté součásti. Po nanesení maziva otočte klíčem v zámku zámkem a vyviňte určitou sílu k otevření dveří. Jakmile se dveře otevřou, zavřete je a znovu je otevřete. Udělejte to několikrát, abyste se ujistili, že dveře fungují dobře.

• Dalším způsobem, jak opravit dveře na zahradu, je vysadit je z pantů. Pokud je to možné, dveře sundejte a naolejujte panty. Dveře utěsněte nátěrem nebo leštěním. Dveře nasaďte zpět do rámu a několikrát je zkontrolujte. Pokud dveře i nadále nefungují dobře, vyměňte závěsy nebo vyčistěte čepy, které je drží pohromadě. Čepy vyjměte, očistěte je a naolejujte. Poté je vložte zpět.

Nezapomeňte však namazat panty a zámek dveří, pokud chcete, aby zůstaly funkční. Olej může dveře znečistit, proto otřete veškeré přebytečné mazivo hadříkem, který nepouští vlákna.

Více rad a tipů najdete na našem blogu.

Odmítnutí odpovědnosti

Znázorněné a popsané použití pro víceúčelové produkty WD-40 byly poskytnuty společnosti WD-40 samotnými uživateli. Tato použití nebyla testována společností WD-40 a nestanovují doporučení společnosti WD-40, jak produkty užívat. Při každém použití produktu WD-40 by měl být brán v potaz selský rozum. Vždy se řiďte instrukcemi a berte na vědomí varování na obale.

Kontaktujte nás

AutoMax Group s.r.o. K Hájům 1233/2 155 00 Praha 5, Česká Republika www.automax-group.com/cz

© 2020 WD-40 Company