tracking

Jak odstranit beton z kovu pomocí odstraňovače skvrn od betonu a WD-40®

Použití přípravku na rozpouštění betonu je odpovědí na často kladenou otázku – „jak odstranit zbytky betonu z kovu“. Malta nebo beton, když jsou přichyceny na vozidlech, vybavení, zednickém nářadí a dalších kovových předmětech, lze celkem snadno uvolnit pomocí přípravku na rozpouštění betonu, protože tyto přípravky sestávají z pěnivých činidel a kyseliny jablečné – což z jejich podstaty může také uvolnit všechny druhy nežádoucích usazenin betonu z dřevěných povrchů, natřených povrchů, kovu a skla.Jak odstranit betonové zbytky z kovu – více v našem článku.

Proč potřebujete odstraňovač skvrn od betonu?

Chtít očistit zdivo od přebytečného betonu nebo malty je jedna věc. Čištění nástrojů používaných pro zednické práce je zcela jiná záležitost. Odstraňovače skvrn od betonu jsou určeny k řešení toho druhého uvedeného problému.

Zeptejte se sami sebe – máte na zahradním kolečku nebo na jeho pneumatikách stříkance od betonu? Máte šmouhy od betonu i na kovovém rámu okna? Pokud ano, bude nutné si obstarat nějaký odstraňovač skvrn od betonu a WD-40.

Jak to funguje?

Jakmile nastříkáte odstraňovač skvrn od betonu na ošetřovaný kovový povrch, přípravek začne pěnit. Chemické složky těchto přípravků poté začnou reagovat s maltou a rozkládat betonové vazby, které ji původně zpevňovaly.

Po aplikaci nechte přípravek působit 15 až 30 minut. Po uplynutí této doby veškeré nečistoty z kovového povrchu setřete.

Zatvrdlé skvrny budou vyžadovat opakování celého procesu, který však opakujte pouze tehdy, až roztok z první aplikace zcela vyschne.

Ve kterých případech to nefunguje?

Jak jsme již zmínili dříve, odstraňovače skvrn od betonu mají narušit pojivové vazby betonu. Na druhou stranu si jistě nepřejete změkčit struktury, které mají být nosné a silné.

Z tohoto důvodu doporučujeme, abyste tyto výrobky nepoužívali na maltové nebo betonové spoje mezi cihelnými bloky a cihlami. Další nevhodné povrchy pro použití jsou zinek nebo vrstvená žula a mramor.

Čistící roztoky a WD-40

Po vytvrzení mají malta a beton sklon k vyblednutí a přichycení se na kovové povrchy. Odstranění těchto zbarvených útvarů je úkolem pro chemické přípravky, jako je WD-40. Tyto chemikálie lze bezpečně používat na kovových předmětech, protože se skládají ze slabších kyselin.

Pokud však používáte silnější chemikálie, důrazně doporučujeme nosit brýle a ochranný oděv. Spolu s nimi budete také potřebovat respirátor, protože reakcí vznikají velmi škodlivé výpary.

Nyní víte, jak odstranit betonové zbytky z kovu – proto se již nemusíte obávat domácích kutilských (DIY) projektů!

Odmítnutí odpovědnosti

Znázorněné a popsané použití pro víceúčelové produkty WD-40 byly poskytnuty společnosti WD-40 samotnými uživateli. Tato použití nebyla testována společností WD-40 a nestanovují doporučení společnosti WD-40, jak produkty užívat. Při každém použití produktu WD-40 by měl být brán v potaz selský rozum. Vždy se řiďte instrukcemi a berte na vědomí varování na obale.

Kontaktujte nás

AutoMax Group s.r.o. K Hájům 1233/2 155 00 Praha 5, Česká Republika www.automax-group.com/cz

© 2020 WD-40 Company