tracking

Jak udržovat zahradní nůžky

Je zahradnická sezóna, tak proč se nenaučit, jak správně udržovat zahradní nůžky? Často se používají, takže je dobré naučit se, jak se o ně postarat, aby vám vydržely dlouho. Údržba zahradních nůžek snadno a rychle? V našem článku se dozvíte více.

Zjistíte, že stejné techniky, jaké se používají k ostření zahradních nůžek, budou použity i pro jiná ostří. Vždy buďte opatrní s ostrými předměty a používejte ochranné rukavice. Tak tedy začínáme.

Věci, které budete potřebovat

Krok 1: Naolejujte nebo namočte brousek

Nejprve musíte začít s broušením. Některé brusné kameny nebo brousky vyžadují, abyste je před použitím namočili do vody. Jiné brusné nástroje zase vyžadují, abyste je namočili do malého množství oleje. Chcete-li to zjistit, stačí vyhledat návod k obsluze dodaný s kamenem nebo brouskem.

WD-40 - Ošetření zahradních nůžek

Krok 2: Rozebrání zahradních nůžek (volitelné)

Ne všechno zahradní nářadí nebo zahradnické nůžky je vyrobeno tak, že je lze rozebrat. Nástroje, u kterých si nejste jisti demontáží, ponechte během celého procesu broušení tak, jak jsou. Rozebírejte pouze takové nářadí, u kterého si jste postupem demontáže jisti.

WD-40 - Brusný kámen

Krok 3: Mýdlo a voda

Dalším krokem k namazání zahradních nůžek je mytí ostří. Pokud jste nůžky již rozebrali, umyjte všechny části jednotlivě. Pokud jste svůj nástroj nerozebírali, musíte je samozřejmě umýt jako celek.

V každém případě použijte k čištění čepele drátěnou houbičku a trochu mýdla. Pouze tak dosáhnete perfektního výsledku. Nejenže odstraníte hrubé nečistoty, ale zahradní nůžky budou vypadat téměř jako nové – ale ještě jsme nezačali.

WD-40 - Drátěná houba

Krok 4: Ostření čepele

Techniky, jak toho dosáhnout, se budou lišit v závislosti na různých názorech a také v závislosti na tvaru brusných kamenů nebo brousků. V každém případě však vždy čepel přikládejte na brousek v pravém úhlu. Po nalezení správného úhlu čepele začněte pohybovat brusným kamenem proti čepeli, aby začal obrušovat ostří. Způsob, kterým pohybujete brusným kamenem, však bude zcela záviset na typu nástroje, který používáte. Při provádění tohoto kroku buďte opatrní.

WD-40 - Ošetření čepele zahradních nůžek

Krok 5: Namazání zahradních nůžek

Jakmile dokončíte broušení, je na čase zahradní nůžky namazat pomocí víceúčelového přípravku WD-40 Multi-Use-Product. Díky tomuto přípravku nůžky namažete a současně je ochráníte před tvorbou rzi. Při aplikaci naneste dostatečné množství přípravku, aby byl pokrytý celý povrch, na který cílíte. Pokud nanesete příliš velké množství přípravku, přebytečné množství otřete čistým hadříkem. Při každém čištění zahradních nůžek znovu použijte víceúčelový přípravek WD-40 Multi-Use-product.

Záver

Neváhejte se podělit o své vlastní tipy: @originalwd40_czech 🇨🇿 | #WD40czech #WD40 #sprej #univerzalnipripravek #ochrana #UseOftheDay #WD40Wins #WD40Works #FixTheWorld #DIY

Další informace zjistíte na našem webu automax-group.com.

Související články

Kontaktujte nás

AutoMax Group s.r.o. K Hájům 1233/2 155 00 Praha 5, Česká Republika www.automax-group.com/cz

© 2020 WD-40 Company