tracking

Jak provádět údržbu benzínové sekačky na trávu

Benzinové sekačky na trávu jsou nejlepší stroje pro sečení středně velkých až velkých travnatých ploch. Jejich silnou stránkou ve srovnání s elektrickou nebo baterií poháněnou sekačkou na trávu je síla a provozní autonomie, která umožňuje pracovat déle a bez omezení v podobě napájecího kabelu nebo krátké výdrže baterie a nutnosti dobíjení. Tyto stroje jsou poměrně složité a těžké a jsou k dispozici také ve verzi s vlastním pojezdem (motor pohybuje koly a nemusíte ho tlačit). Samohybná verze je zvláště ceněna na kopcích. Na druhou stranu vyžaduje obzvláště pečlivé kontroly a údržbu, protože je zapojeno mnoho mechanismů. Pro tyto úkony a pro náhradní díly a spotřební materiál musíte vždy dodržovat pokyny výrobce. Nicméně, existuje několik kontrol, které můžete provést sami, aby byla vaše benzinová sekačka na trávu stále v dobrém stavu. Pojďme se na to podívat. Údržbu provádějte vždy, když je sekačka na trávu vypnutá. Údržba benzínové sekačky na trávu snadno a rychle.

Věci, které budete potřebovat

Krok 1: VYČISTĚTE FILTRY

Správně fungující vzduchový filtr je první obrannou linií sekačky na trávu, která chrání proti nečistotám a zbytkům, které jsou během procesu sečení zvedány ze země. Pokud je vzduchový filtr v dobrém stavu a funguje správně, zabraňuje vniknutí nečistot do motoru přes karburátor. Pokud je však vzduchový filtr opotřebovaný a znečištěný, může do motoru proniknout velké množství nečistot. Vzduchový filtr sekačky na trávu je obvykle umístěn poblíž horní části motoru a je uzavřen v kovovém nebo plastovém krytu, který je obvykle zajištěn šroubem nebo západkovým mechanismem. Na trhu existují různé typy vzduchových filtrů: některé jsou pěnové, jiné jsou z tuhého papíru a další jsou hybridní, které obsahují jak pěnový prvek jako předfiltr, tak i papírový prvek jako hlavní filtr. Některé lze čistit nebo umýt, jiné je třeba pravidelně vyměňovat.

how to overhaul a petrol lawnmower 3

Krok 2: VYČISTĚTE KARBURÁTOR

Pokud motor benzinové sekačky nefunguje správně, mohou být trysky karburátoru ucpané. Odšroubujte je pomocí šroubováku a vyčistěte je pomocí vysoce výkonného maziva PTFE ve spreji WD-40 Specialist High-Performance PTFE Lubricant. Odstraňte všechny překážky čisticím kartáčem na karburátor a sprejem stlačeného vzduchu. Při kontrole karburátoru byste také měli zkontrolovat stav filtru.

WD-40 - Jak provádět údržbu benzínové sekačky na trávu

Krok 3: ZKONTROLUJTE HLADINU OLEJE

Chcete-li zkontrolovat hladinu oleje benzinové sekačky na trávu, vytáhněte tyč připojenou k víčku nádrže, otřete ji a zasuňte ji zpět, poté ji po několika sekundách opět vyjměte a zkontrolujte, zda je hladina oleje mezi minimálním a maximálním zářezem, lépe pokud je blíže ke značce MAX. V případě potřeby olej doplňte a dbejte, aby byl olej měněn jednou ročně. Pro tento typ stroje musí být použity specifické oleje pro sekačky na trávu se specifickou úrovní viskozity.

WD-40 - Jak provádět údržbu benzínové sekačky na trávu

Krok 4: ZKONTROLUJTE VÝŠKU SEČENÍ

Páka pro nastavení výšky sečení, která je obvykle umístěna na jedné straně stroje poblíž zadního kola, vám umožňuje vybrat si z několika předdefinovaných výšek sečení, obvykle mezi 20 a 70 mm. Zdvihací mechanismus musí být dobře vyčištěn a promazán vysoce výkonným PTFE mazivem WD-40 Specialist High-Performance PTFE Lubricant. Je důležité zabránit přílišnému snižování výšky sečení brzy na jaře, aby nedošlo k nadměrnému sesekávání stébel trávy, které se pomalu probouzejí ze zimního spánku.

WD-40 - Jak provádět údržbu benzínové sekačky na trávu

Krok 5: ZKONTROLUJTE OVLÁDACÍ PRVKY

Činnost motoru je ovládána pákou, která musí být stále přitlačována k rukojeti a motor se po uvolnění vypne. U modelů s vlastním pohonem je ještě druhá páka, která řídí pohyb vpřed. Po předběžném očištění by všechny spoje a ocelové kabely různých ovládacích prvků měly být promazány vysoce výkonným PTFE mazivem WD-40 Specialist High-Performance PTFE Lubricant. Kola také podléhají opotřebení vlivem bláta, kamenů a sekanou trávou. Po každém použití by se měly opláchnout a jejich hřídel by měla být promazána výše uvedeným mazivem.

WD-40 - Jak provádět údržbu benzínové sekačky na trávu

Krok 6: ZKONTROLUJTE OSTROST ŽACÍCH NOŽŮ

Žací nože jsou bezpochyby ta část stroje, která je nejvíce namáhaná. Před každým použitím stroje by měly být pečlivě zkontrolovány. Pokud zaznamenáte jakékoli zhoršení nebo deformace způsobené kontaktem s kameny nebo zeminou, musí být demontovány odšroubováním centrálního šroubu a poté naostřeny při zachování příslušného úhlu ostří nože. Pokud nemáte správné brusné kotouče, nechte je naostřit ve specializovaném servisu.

WD-40 - Jak provádět údržbu benzínové sekačky na trávu

Závěr

Neváhejte se podělit o své vlastní tipy: @originalwd40_czech 🇨🇿 | #WD40czech #WD40 #sprej #univerzalnipripravek #ochrana #UseOftheDay #WD40Wins #WD40Works #FixTheWorld #DIY

Další informace zjistíte na našem webu automax-group.com.

Související články

Kontaktujte nás

AutoMax Group s.r.o. K Hájům 1233/2 155 00 Praha 5, Česká Republika www.automax-group.com/cz

© 2021 WD-40 Company