tracking

Jak opravit a namazat dveře na zahradu?

Zadření brány na zahradu může způsobit mnoho přírodních faktorů, jako je silný mráz nebo vlhký vzduch. Rez nebo plíseň mohou zahradní dveře zcela znehybnit, pokud nejste dostatečně ostražití. A šance na zaseknuté nebo zadřené dveře ne zahradu jsou po zimní sezóně podstatně vyšší, proto je důležité vědět, jak takové dveře namazat, aby byla zachována jejich funkčnost. Jak opravit a promazat dveře na zahradu snadno a rychle?

Co věci ještě zhoršuje, je jen občasné používání dveří na zahradu v chladném období. Když se dveře příliš nepoužívají, všem těm nezvaným hostům to vyhovuje a způsobí, že se dveře zadřou nebo zaseknou. Pokud je to i Váš případ a máte doma také zadřené nebo dokonce zaseknuté dveře, které vedou na Vaši zahradu nebo dvorek, postupujte podle našeho průvodce, který Vám s tím pomůže.

Věci, které budete potřebovat

Krok 1: Odstraňte veškeré nečistoty a špínu

První věc, kterou musíte udělat, je odstranit veškeré nečistoty a špínu. Tlakovým vzduchem vyfoukejte všechny cizí prvky. Dveře vykartáčujte zahradním kartáčem nebo drátěnkou. Jakmile dveře takto vyčistíte, ostříkejte je vodou.

Jak opravit a namazat dveře na zahradu

Krok 2: Dostaňte se ke zrezivělým částem dveří, zejména k pantům

Dalším krokem je dostat se ke zrezivělým částem dveří, zejména k pantům. Naneste na ně nějaké mazivo jako je WD-40 a odstraňte rez z pantů.

Většinou jsou to panty, které jsou poškozené a způsobují zadření dveří. Namažte panty a odstraňte rez, pokud je přítomna. I když se v pantech nevyskytuje rez, naneste na ně velké množství oleje nebo maziva, aby byl jejich povrch hladký a kluzký.

Jak opravit a namazat dveře na zahradu

Krok 3: Zkontrolujte, zda nejsou zaseknuté dveře

Nyní zkontrolujte, zda nejsou také zaseknuté dveře. Pokud je zaseknutý i zámek, nastříkejte do něj také nějaké mazivo. Mazivo uvolní zaseknuté součásti. Po nanesení maziva otočte klíčem v zámku a vyviňte určitou sílu k otevření dveří.

Jakmile se dveře otevřou, zavřete je a znovu je otevřete. Udělejte to několikrát, abyste se ujistili, že dveře fungují dobře.

fix and lubricate garden gate (3)

Krok 4: Nezapomeňte namazat panty

Nezapomeňte namazat panty a zámek dveří, pokud chcete, aby zůstaly funkční. Olej může dveře znečistit, proto otřete veškeré přebytečné mazivo hadříkem, který nepouští vlákna.

Jak opravit a namazat dveře na zahradu

Závěr

Pokud budete postupovat podle tohoto jednoduchého průvodce postupně krok za krokem, budete mít za pomoci přípravku WD-40 svoji zahradní bránu ihned v plně provozuschopném stavu!

Neváhejte se podělit o své vlastní tipy: @originalwd40_czech 🇨🇿 | #WD40czech #WD40 #sprej #univerzalnipripravek #ochrana #UseOftheDay #WD40Wins #WD40Works #FixTheWorld #DIY

Další informace zjistíte na našem webu automax-group.com.

Související články

Kontaktujte nás

AutoMax Group s.r.o. K Hájům 1233/2 155 00 Praha 5, Česká Republika www.automax-group.com/cz

© 2020 WD-40 Company