tracking

Automobily, motocykly, čtyřkolky, …motorová vozidla vyžadují pravidelnou údržbu kvůli silnému vystavení vnějším podmínkám. To platí ještě více o ráfcích našich vozidel, která se i na nejmenší kaluži zašpiní. V tomto článku vám přinášíme několik tipů, jak jednoduše a efektivně vyčistit vaše ráfky. Vysvětlení …

Věci, které budete potřebovat

Krok 1: Určete druh materiálu ráfků kol

Na trhu existují tři typy ráfků: ocelové ráfky, hliníkové ráfky a kola z lehkých slitin. Nejběžnější jsou ocelové ráfky, které najdete na většině levnějších vozidel. Mají tu výhodu, že jsou pevné a levné. Mají však tendenci snadno oxidovat a jsou těžší než jiné modely. V závislosti na produktu, který používáte na čištění ráfků, se ujistěte, že je kompatibilní s materiálem vašich ráfků, aby nedošlo k jejich poškození. V tomto návodu vám doporučujeme použít víceúčelový přípravek WD-40 Multi Use Product, který je kompatibilní se všemi třemi výše uvedenými materiály.

Jak jednoduše vyčistit ráfky na vašem autěautomobile drives, aluminum, alloy, horizontal von

Krok 2: Ochraňte brzdové kotouče

Před čištěním ráfků doporučujeme ochránit brzdové kotouče, aby se přípravek dostal pouze na ráfky. Víceúčelový přípravek WD-40 Multi Use Product je mazivo a tak může snížit účinnost brzd a prodloužit tak brzdnou dráhu. Pokud omylem nastříkáte víceúčelový přípravek WD-40 Multi Use Product na brzdové kotouče nebo destičky, doporučujeme použít čistič brzd, jako je například sada WD-40 Specialist Moto.

Jak jednoduše vyčistit ráfky na vašem autě

Krok 3: Nastříkejte víceúčelový přípravek WD-40 Multi Use Product na ráfky

Nejprve si vezměte hadřík, víceúčelový přípravek WD-40 Multi Use Product a pracujte v garáži nebo venku. Přípravek dobře protřepejte a nastříkejte na ráfek. Pro přesnější aplikaci můžete použít přípravek s vyklopeným aplikátorem. Nechte přípravek chvíli působit. Přípravek pronikne pod zbytky tuku a mastnoty, aby se snadněji odstranili.

Jak jednoduše vyčistit ráfky na vašem autě

Krok 4: Vydrhněte ráfky kartáčem

Pomocí speciální kartáče na údržbu automobilu (který nepoškrábe ráfek) očistěte ráfky. Důkladně vyčistěte rohy a záhyby uvnitř ráfku. Myslete také na šrouby. Pokud je to nutné, na příliš malé plochy použijte starý kartáček na zuby.

Jak jednoduše vyčistit ráfky na vašem autě

Krok 5: Otřete ráfek

Nakonec dokončete čištění ráfků setřením přebytečného přípravku čistým suchým hadříkem. Tkanina odstraní poslední zbytky mastnoty, oleje a jiných nečistot a ráfkem dodá krásný vzhled.

Pro dosažení nejlepšího možného výsledku postup opakujte tolikrát, kolikrát je třeba pro dosažení požadovaného výsledku. V případě velmi znečištěných ráfků budete muset přípravek aplikovat jistě 2 až 3 krát.

 

Jak jednoduše vyčistit ráfky na vašem autě

Nezapomeňte ráfky čistit pravidelně!

Abyste neztratili s čištěním ráfků příliš mnoho času, doporučujeme je čistit alespoň jednou za měsíc, současně s celkovým čištěním vozidla. Takto budete mít menší problémy s jejich čištěním a bude to rychlejší.

Více rad a tipů na našem blogu.

Navštivte web oficiálního distributora přípravku WD-40 pro Českou republiku.

 

 

Související články

Kontaktujte nás

AutoMax Group s.r.o. K Hájům 1233/2 155 00 Praha 5, Česká Republika www.automax-group.com/cz

© 2020 WD-40 Company