tracking

O Nás

O NásHistorie

WD-40 Multi-Use Product je jednou z nejznámějších značek používaných domácnostmi i profesionálními uživateli v průmyslu po celém světě.

WD-40, který je mnohými považován za jedničku mezi lubrikačními přípravky s univerzálním využitím, byl vynalezen před více než 60 lety třemi zaměstnanci Rocket Chemical Company. Ve své malé laboratoři v San Diegu v Kalifornii se tito pracovníci pokoušeli vyvinout řadu antikorozních látek a odmašťovadel pro letecký průmysl.

V čele týmu byl chemik Norm Larsen, který se pro NASA pokoušel nalézt řešení problemému vodoodpudivosti, konkrétně pro ochranu rakety Atlas. Po 40 pokusech se Larsenovi a jeho týmu konečně podařilo vyvinout světově proslulé složení a konečný produkt tak získal své jméno – WD-40.

Zanedlouho si personál začal nosit výrobek domů a přišel tak
na další možnosti každodenního využití.
Larsen proto začal přidávat WD-40 Multi-Use Product do aerosolových sprejů, které se poprvé objevily v obchodech v roce 1958. Do dvou let se pak velikost společnosti zdvojnásobila a v roce 1969 byla společnost Rocket Chemical Company přejmenována podle jejího výrobku na WD-40.

V průběhu let tisíce uživatelů sdílely své jedinečné a občas i poměrně kuriózní zkušenosti s využitím výrobků WD-40. Jedna z nejzajímavějších historek popisuje, jak řidič autobusu použil WD-40 k odstranění krajty, která se mu stočila pod autobusem. Další příběh vypráví o příslušnících policie, kteří využili WD-40 k vyproštění nahého zloděje, který uvízl ve ventilaci klimatizace.

Složení výrobku, které se od svého vzniku nezměnilo, je sice přísně střeženým tajemstvím, ale lidé přicházejí s nápady na nové využití této slavné modrožluté plechovky každý den.

Naše značky

Vedle dobře známé modro-žluté plechovky společnost WD-40 nyní nabízí širokou škálu produktů, které pokrývající potřeby specializované údržby a čištění pro všechny druhy průmyslového využití, pro nadšence, kutily a domácí uživatele.

• WD-40 Specialist je řada produktů na profesionální úrovni, která je určena pro náročné úkoly nadšených kutilů, ale také uživatelů ve specializovaných oborech a průmyslu.

• WD-40 BIKE nejnovější řada produktů pod značkou WD-40, která poskytuje řešení pro údržbu celého jízdního kola a pomáhá udržet jeho funkčnost.

Ať se tedy jedná o problém odstranění pastelek ze zdi, údržbu strojů nebo udržení motocyklu či jízdního kola ve špičkovém stavu, přípravek WD-40 vždy pomůže a zůstává stále jedničkou při řešení rozmanitých úkolů.

Ať je problém jakýkoliv, WD-40 se o něj postará!

 

Kontaktujte nás

AutoMax Group s.r.o. K Hájům 1233/2 155 00 Praha 5, Česká Republika www.automax-group.com/cz

© 2020 WD-40 Company