tracking

Proč je odstranění žvýkačky z koberců obtížné – zde je řešení, které funguje pokaždé

Žvýkačky jsou pro mnoho lidí pochoutka, která jim zároveň procvičuje čelisti a udržuje ústa v činnosti. Stejná žvýkačka může však někdy ulpět na koberci velmi odolným způsobem. Adhezivní složky gumy se snadno drží na dlouhých vláknech koberce, takže je velmi obtížné ji odstranit. Jak na odstranění žvýkačky v koberci?

Existují ale techniky, které odstraňování žvýkaček z koberců usnadňují. V tomto článku si popíšeme, jak účinně odstranit žvýkačky z koberců.

Odstranění žvýkačky, pokud nebyla do koberce zamáčknutá

Zmrazení žvýkačky ledem je snad nejsnadnějším způsobem, jak ji účinně odstranit z koberců. Stačí položit ledem naplněný sáček na přilepenou žvýkačku a počkat. Žvýkačka ztuhne a půjde snadno odstranit, aniž by na Vašem drahém koberci zůstaly nějaké stopy.

Podobně můžete zmrazit žvýkačku pomocí suchého ledu ve spreji. Mějte však na paměti, že to funguje pouze tehdy, pokud žvýkačka nebyla zatlačena do kobercových vláken.

Nezapomeňte žvýkačku vytahovat zlehka a teprve poté, když je úplně zmrzlá, ne když je jen studená. Pro seškrábnutí žvýkačky z povrchu je dobrým nástrojem špachtle nebo nůž na máslo. Pokud na koberci zůstanou nějaké zbytky, zvažte použití mýdlového roztoku s příměsí bílého octa.

Co dělat, když je žvýkačka zamáčknutá v koberci?

Pokud je žvýkačka zamáčknutá do koberce, je mnohem těžší ji odstranit, taakže budete potřebovat o něco více úsilí. Obstarejte si nějaký penetrační olej (tj. WD-40 nebo WD-40 Special Penetrant), odmašťovač nebo čisticí prostředek a kartáček na nehty. Všechny tyto nástroje Vám pomohou žvýkačku účinně odstranit.

Nejprve je třeba přímo na žvýkačku nastříkat velké množství penetračního oleje. Jakmile skvrnu se žvýkačkou tímto penetračním olejem řádně pokryjete, ponechte jej několik minut absorbovat.

Pokud jste si jisti, že byl olej absorbován, začněte žvýkačku seškrábávat v jednom směru kartáčkem na nehty, dokud se neuvolní. Celý postup opakujte, pokud je to potřeba.

Pro co nejúčinnější vyčištění postiženého povrchu nastříkejte přímo na postiženou oblast odmašťovač nebo čistící prostředek. Nyní uchopte čistou houbu, namočte ji do teplé vody a poté ji použijte na koberec. Skvrnu čistěte opatrně a trpělivě, dokud skvrna nezmizí.

Najít na Vašem koberci rozmáčkutou žvýkačku je nepříjemné, Pokud však víte co dělat, zbavit se jí není tak obtížné.

Více rad a tipů se dozvíte na našem blogu.

Odmítnutí odpovědnosti

Znázorněné a popsané použití pro víceúčelové produkty WD-40 byly poskytnuty společnosti WD-40 samotnými uživateli. Tato použití nebyla testována společností WD-40 a nestanovují doporučení společnosti WD-40, jak produkty užívat. Při každém použití produktu WD-40 by měl být brán v potaz selský rozum. Vždy se řiďte instrukcemi a berte na vědomí varování na obale.

Kontaktujte nás

AutoMax Group s.r.o. K Hájům 1233/2 155 00 Praha 5, Česká Republika www.automax-group.com/cz

© 2020 WD-40 Company