tracking

Jak odstranit žvýkačku z oblečení

Pokud jde o prádlo, žvýkačka je veřejným nepřítelem. Je jako ďábelské lepidlo, které se dostane do tkaniny plátna a usadí se v ní tak dobře, že se odmítá pustit. Vždy je praktické vědět, jak se žvýkačky z oblečení zbavit, protože nikdy nevíte, kdy zaútočí znovu. Práce na odstranění žvýkačky z oblečení je podobná snaze vzít batoleti hračku. Klíčem k vítězství v boji proti žvýkačce je před jejím odstraněním uvolnění jejího přilnutí k látce.

Zde je několik tipů a triků, které můžete použít k odstranění žvýkačky z oblečení.

1.     Zmrazte ji

Jedná se možná o nejrozšířenější způsob, jak odstranit žvýkačku z oblečení. Trik je jednoduchý: vezměte kostku ledu a přiložte ji ke žvýkačce, dokud zcela neztvrdne. Jakmile je tvrdá, použijte tupý nůž, škrabku na barvu nebo lžíci, abyste ji rychle oddělili od oblečení, než se znovu zahřeje a změkne. Chcete-li práci urychlit, umístěte kostky ledu na obě strany se žvýkačkou mezi nimi.

Pokud máte mrazničku, která není plná, můžete vložit oblečení do plastového sáčku a na několik hodin umístit do mrazničky, dokud žvýkačka na oblečení neztvrdne. Při skládání oděvu dbejte, aby byla přilepená žvýkačka navrchu. To také zabrání tomu, aby se žvýkačka přilepila k ostatním částem oděvu. Ztvrdlou žvýkačku odstraňujete opatrně, abyste nepoškodili oblečení.

Zmrazovací metoda funguje nejlépe pouze na prádlo, které je suché. Po odstranění žvýkačky tímto způsobem byste měli oděv zanést do čistírny oděvů pro odstranění případných skvrn.

2.     Odstranění žvýkačky z oblečení pomocí tepla z nepřímého zdroje

Pokud není k dispozici nic, co by mohlo žvýkačku zmrazit, můžete na oděv nasměrovat teplo z nepřímého zdroje, abyste žvýkačku odstranili. Můžete využít teplo z vysoušeče vlasů k rozehřátí žvýkačky, aniž byste poškodili oblečení. Jakmile uvidíte, že se žvýkačka roztéká, seškrábněte ji z oděvu. Žvýkačka může být docela horká, proto doporučujeme použít rukavice nebo plastový sáček, než se dotknete roztavené žvýkačky.

Po odstranění žvýkačky z oblečení ošetřete postižené místo na oděvu směsí bílého destilovaného octa a tekutého mýdla. Touto směsí jemně vydrhněte postižené místo a nechte směs působit po dobu patnácti minut. Po dokončení vyperte oděv jako obvykle. Před sušením zkontrolujte skvrnu, a pokud stále existuje, ošetřete ji znovu tak, jak je uvedeno výše. Tímto způsobem se zbavíte skvrny a oblečení bude opět jako nové.

3.     Odstranění žvýkačky z oblečení pomocí žehličky

Položte čistý karton na žehlicí prkno nebo jiný rovný povrch. Na karton nyní položte oděv s nalepenou žvýkačkou tak, aby byla žvýkačka na spodní straně. Oděv přežehlíme shora na střední výkon žehličky. Příliš vysoká teplota žehlení způsobí, že se žvýkačka změní na lepkavou nečistotu. Příliš nízká teplota naopak nebude stačit k roztavení žvýkačky. Jakmile se žvýkačka roztaví, přichytí se na karton a Vy můžete opatrně odloupnout oděv od kartonu, žvýkačka zůstane nalepená na kartonu, aniž by způsobila nečistoty.

4.     Nejlepší metoda

Pokud máte žvýkačku přilepenou k Vašemu oblečení, nejjednodušší a bezproblémový způsob jejího odstranění je použití přípravku WD-40. Tento víceúčelový sprej má tolik možností využití, že je nutnost mít jej doma. Stačí jen nastříkat malé množství přípravku WD-40 na žvýkačku, aby šla snadno odstranit. Jedná se o rychlou metodu odstranění žvýkačky z oblečení. Navíc nemusíte čekat na zatvrdnutí zmrazením nebo roztavení nepřímým tepelným zdrojem.

5.     Odstranění žvýkačky z koberce

Chcete-li odstranit žvýkačku z koberce, můžete použít pytlík s ledem a žvýkačku nechat chladem ztvrdnout, aniž byste namočili koberec. Jakmile žvýkačka ztvrdne, seškrábněte ji pomocí předmětu s tupou hranou, například lžičkou.

Pokud po odstranění žvýkačky zůstane flek, ošetřete jej směsí bílého destilovaného octa a tekutého přípravku na mytí nádobí v poměru 1:1. Směs aplikujte na postižené místo a lehce vydrhněte měkkým kartáčkem. Směs nechte působit na skvrnu asi patnáct minut. Poté si připravte čistou bílou látku namočenou v čisté vodě a oblast skvrny vyčistěte. Veškerá směs se přenese na bílou látku a Váš koberec zůstane čistý. Vysušte koberec na vzduchu a pak jej vysajte vysavačem pro odstranění volných vláken.

Podívejte se na toto video: https://wd40.co.uk/lifehacks/removing-chewing-gum-jeans/

Odmítnutí odpovědnosti

Znázorněné a popsané použití pro víceúčelové produkty WD-40 byly poskytnuty společnosti WD-40 samotnými uživateli. Tato použití nebyla testována společností WD-40 a nestanovují doporučení společnosti WD-40, jak produkty užívat. Při každém použití produktu WD-40 by měl být brán v potaz selský rozum. Vždy se řiďte instrukcemi a berte na vědomí varování na obale.

Kontaktujte nás

AutoMax Group s.r.o. K Hájům 1233/2 155 00 Praha 5, Česká Republika www.automax-group.com/cz

© 2020 WD-40 Company